Nadácia otvorenej spoločnosti, ktorá tento rok oslavuje 30 rokov od svojho vzniku, má od októbra nového správcu. Nezávislý konzultant, publicista a aktivista Fedor Blaščák pôsobí v neziskovom sektore od roku 1998 a stál pri viacerých dôležitých mimovládnych projektoch a iniciatívach.
Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF), ktorá tento rok oslavuje 30 rokov od svojho vzniku, má od októbra nového správcu Fedora Blaščáka. Ten chce svoje pôsobenie zamerať na podporu hodnôt otvorenej spoločnosti a obnovu jej rastu.
Blaščák v kresle šéfa Sorosovej slovenskej pobočky vystriedal Andreu Erdősovú, ktorá viedla NOS od augusta minulého roka.
„Nadácia otvorenej spoločnosti funguje na Slovensku už 30 rokov, je jednou z mála tradičných grantových nadácií, ktoré pomáhali budovať slovenskú občiansku spoločnosť, pamätajú si 90. roky a prežili dodnes. Myslím si, že pre mimovládny sektor na Slovensku je dôležité, aby vlajkové inštitúcie s historickou pamäťou a širokým prehľadom pretrvali. Hodnoty otvorenej spoločnosti, ktoré presadzuje, majú stále nových a vplyvných nepriateľov. Preto som prijal ponuku viesť Nadáciu a pomohol jej znova rásť. A som veľmi rád, že mi v tom budú pomáhať aj dve nové členky a jeden nový člen Správnej rady,“ vyhlásil Blaščák.
Ďalšia z nadácií, ktoré výrazne zasahujú do diania vo svete. Pobočky majú dosah v 120 krajinách, nie ako je spomínané v originál článku v 70. A ich ciele su zhodné s cieľmi WEF (World Economic Forum – Svetové ekonomické fórum), ktorého sú členom a kde Soros pravidelne vystupuje.
Ak sú členmi slovenskej pobočky taký ako Čekan (áno ten, čo predáva testy), tak slovenská pobočka Open Society Foundation – bohužiaľ aj s Magdou Vášaryovou a Luciou Žitňanskou – sú tu len na to, aby implementovali to, čo si tieto “vznešené” nadácie so “vznešenými” cieľmi naplánovali.
A stačí si prečítať tento jeden článok s názvom – Treba si zvyknúť na myšlienku, že ľudia sú len zvieratá, ktoré môžeme hacknúť – a je jasné, aké sú tie vznešené ciele, ako sú jednotlivé nadácie prepojené a aký silný, globálny vplyv na jednotlivé krajiny a vlády vo svete (vrátane mienkotvorných médií, ktoré keďže sú toho súčasťou o tom vôbec nepíšu) majú tieto neškodne sa tváriace nadácie.